Wesołych Świąt!!!
Film promujący szkołę!!!
Konkurs "Liczba Pi"
Z okazji Dnia Liczby Pi, jak co roku, odbył się konkurs na zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas 1 - 8.
Najlepszy wynik osiągnęli:
Damian Andrijczuk z kl. 6a - 542 cyfry
Oskar Czerwiński z kl. 3b - 120 cyfr
Oliwia Stachowiak z kl. 3a - 102 cyfry
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników.
Przekrój wiekowy uczestników konkursu pokazuje, że jest to konkurs dla każdego bez względu na wiek, więc już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.
Międzynarodowy Dzień Teatru
Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Teatru została dodana do albumu fotograficznego
1427 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Klasy siódme 31.03.25 r. z tej okazji wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie na spektakl pt. ,,Szklana pułapka, czyli Potęga Mediów" w reżyserii Nikoli Kopy.
W trakcie przedstawienia mogliśmy się przenieść w sam środek dramatycznych wydarzeń związanych z katastrofą reaktora jądrowego bloku komunistycznego. Główny bohater to młody chłopak, który niczym w pułapce, zostaje wciągnięty w wir medialnych doniesień i dezinformacji. Przez jego historię dowiedzieliśmy się, jak silne oddziaływania środki masowego przekazu mogą mieć na nasze codzienne życie i przekonania.
Po obejrzeniu inscenizacji byliśmy pełni emocji oraz na pewno zostaliśmy skłonieni do refleksji nad współczesnym światem i niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą wszechobecny wpływ czwartej władzy. Przekonaliśmy się o tym, jak wielką rolę odgrywają publikatory w kształtowaniu naszych postaw, poglądów oraz postrzeganiu rzeczywistości.
Gminny Konkurs Recytatorski oraz Gminny Konkurs Plastyczny "Tadeusz Różewicz- Ocalony".
Nowa galeria Gminny Konkurs Recytatorski oraz Gminny Konkurs Plastyczny "Tadeusz Różewicz- Ocalony". została dodana do albumu fotograficznego
4Dnia 27 marca 2025 r. w Szkole Podstawowej w Lipnie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski oraz Gminny Konkurs Plastyczny "Tadeusz Różewicz- Ocalony".
W konkursie recytatorskim z niełatwą sztuką recytacji zmierzyło się sześcioro naszych uczniów: Julia Łaszczyńska, Kacper Matuszak, Helena Ratajczak, Julia Adamczak, Julia Pawlak i Roman Hulii.
Gratulujemy uczennicy naszej szkoły- Lenie Łukowskiej zajęcia II miejsca w konkursie plastycznym i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Wody z PAH
Nowa galeria Dzień Wody z PAH została dodana do albumu fotograficznego
3W marcu nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Wody z PAH ( Polska Akcja Humanitarna). Z tej okazji został zorganizowany apel, na holu widniały tematyczne gazetki , klasa 5a i nie tylko na lekcjach wychowawczych i przedmiotowych realizowały ten temat z materiałami , które otrzymaliśmy z PAH. Dziękujemy za możliwość brania udziału w tej ogólnopolskiej akcji .
Światowy Dzień Wody i Ziemi
Nowa galeria Światowy Dzień Wody i Ziemi została dodana do albumu fotograficznego
67Marzec to miesiąc, w którym szkoła skupiła się na zadaniach ekologicznych. Uczniowie klas siódmych przygotowywali pracę o zanieczyszczeniach środowiska i obejrzeli film o wpływie smogu na nasze zdrowie, a uczniowie klas szóstych o elektrowniach i źródłach odnawialnych i nieodnawialnych. W holu szkoły pojawiły się gazetki o tematyce ekologicznej. Społeczność szkolna uczciła wspólnie Dzień Wody i Dzień Ziemi na uroczystej akademii, podczas której zwróciła uwagę na to, jak istotna jest woda w życiu każdego człowieka. Apel uświetniły występy przedszkolaków, którzy zaprezentowali rap kropelek oraz najmłodszych uczniów, którzy zatańczyli do deszczowej piosenki. Nie zabrakło scenek, wierszyków i piosenki "Świat bez wody". Marzec zakończył się szkolnymi konkursami wiedzy o oceanach. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy
Wyjazd klasy 4b
Nowa galeria Wyjazd klasy 4b została dodana do albumu fotograficznego
3Nie samą nauką żyje człowiek!
Dnia 14 marca uczniowie z klasy 4b pojechali do leszczyńskiej Pixelmanii pod opieką pani Kamili Owczarczak i pani Arlety Zalewskiej.
Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego, motywowanie do aktywności fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia.
Wycieczkę uważamy za udaną!
Prace uczniów z kółka plastycznego
Nowa galeria Prace uczniów z kółka plastycznego została dodana do albumu fotograficznego
9Uczniowie klas II aktywnie biorą udział w zajęciach kółka plastycznego. Powstało mnóstwo kreatywnych prac.
Wyprawki czytelnicze
Uczniowie klas I otrzymali wyprawki czytelnicze, które dostaliśmy z Instytutu Książek w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Serdecznie dziękujemy. Małym czytelnikom życzymy miłej lektury!
Tydzień z Paddingtonem
Nowa galeria Tydzień z Paddingtonem została dodana do albumu fotograficznego
1To była doskonała okazja do poznania Misia Paddingtona. Uczniowie pozowali do zdjęć z tym słodkim misiem. Młodsi uczniowie mogli w bibliotece szkolnej posłuchać jego przygód. A także rozwiązać rebusy. Na czytelników czekały także zakładki z Paddingtonem!
E-lekcja sędzią
Nowa galeria E-lekcja sędzią została dodana do albumu fotograficznego
W czwartek 26 lutego na zaproszenie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Sądu Apelacyjnego w Poznaniu oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu klasy ósme uczestniczyły w e-Lekcji z sędzią orzekającym w Sądzie Okręgowym w Poznaniu Kajetanem Kosterkiewicz.
Temat spotkania to: "Hejt, trolling i memy – o naruszeniu dóbr osobistych w Internecie z perspektywy prawa cywilnego i karnego". To spotkanie miało na celu nabycie umiejętności:dostrzegania sfery dóbr osobistych drugiego człowieka oraz wykorzystywania narzędzi prawa cywilnego i karnego, by chronić swoje bezpieczeństwo oraz godność w przestrzeni wirtualnej.
Tematyka spotkania wpisuje się w problematykę edukacji prawnej i obywatelskiej,
profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Młodzież przy okazji
mogła dowiedzieć się na czym polega praca sędziego.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego została dodana do albumu fotograficznego
14Dnia 21 lutego na lekcjach języka polskiego uczniowie z klas 4b, 5a, 5b, 8a i 8b obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.Z tej okazji samodzielnie wyszukiwali informacji na temat tego święta oraz ciekawostek dotyczących języka polskiego i umieścili je na plakatach. Wzięli też udział w grach polonistycznych. Celem tych zajęć było uwrażliwienie na piękno języka ojczystego, a także uświadomienie roli języka w kształtowaniu tożsamości narodowej.
Dzień otwarty. Zapraszamy!!!
Rekrutacja na rok szkolny 2025/2026
Sznowni Rodzice.
Rozpoczęła się rekrutacja do szkoły podstawiowej i przedszkola na rok szkolny 2025/2026. Niezbędne informacje i dokumenty do pobrania znajdą Państwo w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE.
Lektura w pudełku
Nowa galeria Lektura w pudełku została dodana do albumu fotograficznego
7Uczniowie klas piątych zapraszają do niezwykłego świata Narnii. Podsumowanie pracy z lekturą "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" C.S. Lewisa Projekt LEKTURA W PUDEŁKU
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Chwila dla sztuki"
Nowa galeria Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Chwila dla sztuki" została dodana do albumu fotograficznego
8Uczniowie z klasy 4b podsumowali swoją pracę z powieścią "Charlie i fabryka czekolady" R.Dahla, wykonując pracę projektową "Lektura na wieszaku". Jest to ciekawa metoda aktywizująca, za pomocą której można zebrać informacje o np. o bohaterach, miejscach, czasie akcji, problematyce czy narracji w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy. #Chwiladlasztuki zadanie 17
Obchody Święta Patrona Szkoły
Tegoroczne obchody 106. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i Święta Patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowicach odbyły się 20 grudnia 2024 roku.
W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele, wraz ze sztandarem szkoły, wzięli udział w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Marcin Jałoszyński. Podczas tego nabożeństwa program artystyczny przedstawili wychowankowie klas VI a, VI b, oraz VII a. W montażu słowno – muzycznym znalazły się m.in. wiersze oraz
pieśni patriotyczne, które przybliżyły historyczne znaczenie wydarzeń
grudnia 1918 r. dla narodu polskiego.
Biorąc udział w tym przedsięwzięciu daliśmy wyraz uznania dla jedynego zwycięskiego czynu zbrojnego i jego wartości, które są częścią tożsamości narodowej wszystkich Polaków. Przypomnieliśmy również, jak ważna jest pamięć o przeszłości i historii kraju oraz regionu.
Matematyczny kalendarz adwentowy - tydzień 3
Poniżej umieszczone są ostatnie zadania z kalendarza adwentowego.
Zachęcamy do zabawy. Nauczyciele matematyki czekają na rozwiązanie do 3.01.
Literaccy Patroni 2024 roku
W grudniu odbył się konkurs wiedzy o "Literackich Patronach 2024 roku". Maksymalną liczbę punktów zdobyło dwóch uczniów: Oliwia z kl. VIIIb i Wojciech z kl. VIb. Serdecznie gratulujemy!
Archiwum Aktualności