Sznowni Rodzice.
Rozpoczęła się rekrutacja do szkoły podstawiowej i przedszkola na rok szkolny 2025/2026. Niezbędne informacje i dokumenty do pobrania znajdą Państwo w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE.
Sznowni Rodzice.
Rozpoczęła się rekrutacja do szkoły podstawiowej i przedszkola na rok szkolny 2025/2026. Niezbędne informacje i dokumenty do pobrania znajdą Państwo w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE.
Nowa galeria Lektura w pudełku została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klas piątych zapraszają do niezwykłego świata Narnii. Podsumowanie pracy z lekturą "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" C.S. Lewisa Projekt LEKTURA W PUDEŁKU
Nowa galeria Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Chwila dla sztuki" została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie z klasy 4b podsumowali swoją pracę z powieścią "Charlie i fabryka czekolady" R.Dahla, wykonując pracę projektową "Lektura na wieszaku". Jest to ciekawa metoda aktywizująca, za pomocą której można zebrać informacje o np. o bohaterach, miejscach, czasie akcji, problematyce czy narracji w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy. #Chwiladlasztuki zadanie 17
Tegoroczne obchody 106. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i Święta Patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowicach odbyły się 20 grudnia 2024 roku.
W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele, wraz ze sztandarem szkoły, wzięli udział w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Marcin Jałoszyński. Podczas tego nabożeństwa program artystyczny przedstawili wychowankowie klas VI a, VI b, oraz VII a. W montażu słowno – muzycznym znalazły się m.in. wiersze oraz
pieśni patriotyczne, które przybliżyły historyczne znaczenie wydarzeń
grudnia 1918 r. dla narodu polskiego.
Biorąc udział w tym przedsięwzięciu daliśmy wyraz uznania dla jedynego zwycięskiego czynu zbrojnego i jego wartości, które są częścią tożsamości narodowej wszystkich Polaków. Przypomnieliśmy również, jak ważna jest pamięć o przeszłości i historii kraju oraz regionu.
Poniżej umieszczone są ostatnie zadania z kalendarza adwentowego.
Zachęcamy do zabawy. Nauczyciele matematyki czekają na rozwiązanie do 3.01.
W grudniu odbył się konkurs wiedzy o "Literackich Patronach 2024 roku". Maksymalną liczbę punktów zdobyło dwóch uczniów: Oliwia z kl. VIIIb i Wojciech z kl. VIb. Serdecznie gratulujemy!
Nowa galeria Zbiórka darów dla podopiecznych "Boszkowskich kotów i psów" została dodana do albumu fotograficznego
W listopadzie odbyła się zbiórka dla podopiecznych "Boszkowskich kotów i psów". Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę.
Nowa galeria Ogólnopolska akcja "Czytamy Muminki" została dodana do albumu fotograficznego
Biblioteka szkolna bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji "CZYTAMY MUMINKI". W tym roku przypada 110 rocznica urodzin autorki Tove Jansson oraz 60-lecie pierwszego wydania "W Dolinie Muminków" w Polsce. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach bibliotecznych, na których poznają bohaterów oraz ich przygody. Także czytelnicy aktywnie wykonują prace plastyczne. Powstały Muminki z papieru, a także kolorowe guziki dla Muminka i korale z pereł dla Panny Migotki. W ramach akcji odbyły się dwa konkursy dla najmłodszych uczniów. Klasy pierwsze kolorowali przyjaciół Muminków. Piękne prace ozdabiają naszą bibliotekę. Natomiast klasy II, III i IV zmagali się z zagadkami od bohaterów z Doliny Muminków. To także była okazja z zapoznaniem się z postaciami z książki. To jednak nie koniec! Przed nami kolejne spotkania w Dolinie Muminków. Nie zabraknie także kreatywnych prac!
Nowa galeria Dzień Postaci z Bajek została dodana do albumu fotograficznego
Z okazji Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna przygotowała dla czytelników rebusy biblioteczne. Wśród wszystkich prawidłowo rozwiązanych haseł zostało wylosowanych kilka, które zostały nagrodzone. Także dla czytelników czekały bajkowe zakładki do pokolorowania.
Nowa galeria Autoportret czytelnika biblioteki została dodana do albumu fotograficznego
W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs plastyczny „Autoportret czytelnika biblioteki”. Powstały rozmaite prace czytelników.
Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Adamska kl. Ib, Zofia Klupś kl. Ib, Gabriela Nabzdyjak kl. Ib oraz Amelia Kaczmarek kl. Iia. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Poniżej można pobrać do druku zadania z pierwszego tygodnia zabawy.
Uczniowie z klasy V a i V b na lekcji języka polskiego wcielili się w postaci mitologiczne, aby utrwalić wiedzę na temat bogów greckich i ich atrybutów. Do swojego zadania piątoklasiści podeszli bardzo sumiennie i zaangażowaniem. Dzięki tej lekcji uczniowie na długo zapamiętają imiona oraz atrybuty poszczególnych bogów. Cel został osiągnięty!
Nowa galeria Pokazy chemiczne została dodana do albumu fotograficznego
21 listopada w naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne. Poprowadził je Pan Mateusz Łucki. Od kilku lat Pan Mateusz odwiedza naszą szkołę i demonstruje nam pokazy przyrodnicze. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć jak wyprodukować sztuczną krew, tworzyliśmy chmurę, poznaliśmy właściwości , zastosowanie ciekłego azotu, był efekt Stroopa. Pan Mateusz do swoich doświadczeń angażuje dzieci i młodzież, mówi o zasadach bezpieczeństwa a do tego doświadczenia są zawsze z zaskakującym efektem ( dym, kolor , wybuch) . Dziękujemy bardzo i już czekamy z niecierpliwością na przyszły rok.
Nowa galeria Spektakl teatralny "Trzej Muszkieterowie" została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 18 listopada 2024r. uczniowie z klas 4b i 4c wzięli udział w spektaklu pt. "Trzej Muszkieterowie" wrocławskiego teatru "In-Art", który zagościł w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych uczniów w zakresie odbioru sztuki, uwrażliwienie na piękno, zwrócenie uwagi na estetykę „żywego” słowa.
Nowa galeria Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych została dodana do albumu fotograficznego
Październik to Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmiało "Poznajmy się w bibliotece". Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów wiele atrakcji:
- konkurs plastyczny "Autoportret czytelnika biblioteki",
- warsztaty artystyczne "Zakładki do książek",
-zabawę "Ile jest żabek?",
-wystawę z książkami, w których bohaterami są zwierzęta,
- lekcje biblioteczne dla uczniów ze świetlicy szkolnej. Czytelnicy poznali słonia Elmera,
-akcję czytelniczą "Klub Supermocy", który jest realizowany w ramach programu "Biblioteka- dobre miejsce dla człowieka".
Nowa galeria Uroczyste obchody 11 Listopada została dodana do albumu fotograficznego
11 listopada 2024 roku w kaplicy pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Lipnie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po niej nastąpił uroczysty przemarsz do Parku w Lipnie do Płyty upamiętniającej walki powstańcze, gdzie nastąpiło oddanie hołdu poległym. Na tej uroczystości naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z opiekunem.
Nowa galeria Obchody Narodowego Święta Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 8 listopada 2024 roku odbył się uroczysty apel upamiętniający 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w zadumę nad tym, czym dzisiaj jest dla nas Ojczyzna. Uczniowie mogli zastanowić się również nad tym, co oznacza biel i czerwień na polskiej fladze. Występujący uczniowie i przedszkolaki zaprezentowali piosenki i tańce o tematyce patriotycznej, a społeczność szkolna odśpiewała z dumą hymn narodowy. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości oddajemy szacunek tym, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w I etapie VI edycji 2024/2025 konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik.
Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Minister Edukacji objął honorowy patronat nad VI edycją konkursu.
Konkurs InstaLogik pozwoli uczniowi sprawdzić się, czy ma zadatki na bycie prawdziwym programistą, a nie tylko koderem.
Czym jest programowanie? Najprościej można powiedzieć, że jest to precyzyjne zapisywanie przepisów na obliczenia, które chcemy, żeby za nas wykonywał komputer. Najważniejszy w tym procesie jest przepis, a w języku informatyki - algorytm.
Projektowanie algorytmów nie jest łatwe. Wymaga przede wszystkim dobrego zrozumienia problemu, który chce się rozwiązać oraz logicznego myślenia, które prowadzi do uzyskania poprawnego rozwiązania. W informatyce tymi rozwiązaniami są właśnie algorytmy. Na koniec musimy je wyrazić precyzyjne w języku programowania, czyli zakodować.
Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w I etapie konkursu J
Do II etapu konkursu InstaLogik na podstawie klasyfikacji ogólnopolskiej z naszej Szkoły zakwalifikowali się:
- Laura Sikora kl. 4b,
- Zofia Nowicka 5b,
- Damian Andrijczuk 6a,
- Aleksander Pawlicki 6b,
- Aleksander Jankowiak 8b.
Brawo dla zwycięzców
Powered by aSc EduPage