Nowa galeria Kółko plastyczne - grudzień została dodana do albumu fotograficznego
W grudniu uczniowie na kółku plastycznym wykonywali czapeczki z wełny oraz świąteczne bombki i choinki.
Nowa galeria Kółko plastyczne - grudzień została dodana do albumu fotograficznego
W grudniu uczniowie na kółku plastycznym wykonywali czapeczki z wełny oraz świąteczne bombki i choinki.
Nowa galeria Warsztaty w bibliotece-czapeczki z włóczki została dodana do albumu fotograficznego
Grudniowe warsztaty w bibliotece szkolnej – czapeczki z wełny! Było zimowo i kreatywnie.
Nowa galeria Zabawa "Ile jest czapeczek?" została dodana do albumu fotograficznego
Biblioteka szkolna dla swoich czytelników zorganizowała zabawę „Ile jest czapeczek w słoiku?” To już kolejna odsłona bibliotecznej zabawy, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zadanie wcale nie było łatwe. Poprawna odpowiedź to 33. Tym razem nikt nie wskazał tej liczby, ale uczniowie, którzy podali 32, 24 lub 35 otrzymali nagrody. Każdy otrzymał także mały upominek w postaci czapeczki. W zabawie wzięło udział 69 uczniów.
Nowa galeria Bajkowy Tydzień ze Smerfami została dodana do albumu fotograficznego
Z okazji Dnia Postaci z Bajek Biblioteka Szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I-III „Moja ulubiona bajka”. Powstały rozmaite ilustracje. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Wyróżnienia otrzymali:
- Antonina Jagat kl. Ia
- Oliwia Stachowiak kl. IIa
- Alicja Giera kl. IIIa
-Lena Hunker kl. IIIb
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Także został zorganizowany „Bajkowy tydzień ze Smerfami”. Zabawa polegała na rozwiązaniu 5 zadań związanych ze Smerfami. Każdy uczeń, który podjął się zadania otrzymał mały smerfowy upominek! W zabawie wzięło udział 54 uczniów.
W tym bajkowym czasie bibliotekę odwiedziły uczniowie ze świetlicy. Wysłuchali jednej z przygód o Smerfach, a także o nich chętnie opowiadali.
Nowa galeria Kółko plastyczne - filcowe kwiatki została dodana do albumu fotograficznego
W listopadzie uczniowie klas II na kółku plastycznym tworzyli kwiatowe zakładki do książek. Zakładki powstały z wełny czesankowej metodą filcowania na sucho. Zadanie nie było łatwe, ale uczniowie wykazali się ogromną cierpliwością.
Nowa galeria Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych została dodana do albumu fotograficznego
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmiało „Tu kwitnie wyobraźnia”. Biblioteka Szkolna przygotowała wiele atrakcji dla czytelników:
- Warsztaty artystyczne „Zakładki - filcowe kwiatki”. Tworzenie z wełny czesankowej metodą filcowania zakładek do książek w kształcie kwiatów.
- Zabawa „Ile jest kasztanów?” Uczniowie mieli za zadanie podanie liczby kasztanów znajdujących się w naczyniu. Poprawna odpowiedź to 46.
- Nowości czytelnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
- Zabawa „Zaszyfrowane słowo”. Na korytarzach szkoły w wyznaczone dni zostały rozłożone koperty z naklejką. W kopertach były zakodowane hasła. Zadanie polegało na odszyfrowaniu słowa za pomocą specjalnego kodu i dostarczeniu odpowiedzi do biblioteki szkolnej. Wśród wszystkich otrzymanych kart odbyło się losowanie uczniów, którzy otrzymali małe upominki.
- Konkurs plastyczny „Moja wymarzona biblioteka”. Zadanie polegało na narysowaniu lub wykonaniu modelu swojej wymarzonej biblioteki. Powstały piękne ilustracje, a także prace przestrzenne.
Nowa galeria Warsztaty czekoladowe została dodana do albumu fotograficznego
W Mikołajki uczniowie klasy 4a dzięki swoim rodzicom mieli wspaniałą niespodziankę. Do naszej klasy przyjechały panie, które przeprowadziły warsztaty czekoladowe. Uczniowie zrobili swoje własne personalizowane czekolady, ozdobili je, następnie przygotowali opakowanie oraz samodzielnie wykonali i potem zjedli owocowe szaszłyki polane czekoladą. Takie pyszności w tym dniu były dużym zaskoczeniem. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomysł i realizację. Było super.
Nowa galeria Dzień Drzewa została dodana do albumu fotograficznego
10 Października obchodzimy Dzień Drzewa. To dobry czas na zajęcia o tematyce ekologicznej. W tym miesiącu uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilkowicach uczestniczyli w lekcjach, podczas których poznawali znaczenie drzew i lasu. Klasa 2 a wykonała przepiękne makiety jesiennego lasu, a klasa 3 b prace przedstawiające budowę warstwową lasu wykorzystując zgromadzone materiały roślinne. W szkole odbył się też konkurs fotograficzny na „Najpiękniejsze drzewo w mojej okolicy” oraz konkurs plastyczny „Jesienny jeż”. Tym samym szkoła wykonała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Eko-Szkoła oraz z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do Twarzy”.
Nowa galeria Listopad - czas zadumy została dodana do albumu fotograficznego
Listopad to także czas zadumy. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilkowicach już kolejny rok uczestniczył w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta ". Odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Klasy 4 i 5 odwiedziły m.in. Grób Nieznanego Żołnierza na lokalnym cmentarzu. Była to dla nich lekcja patriotyzmu.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilkowicach wziął także udział w akcji „Zapal znicz pamięci”, która obejmuje Wielkopolskę, Pomorze, Kujawy, Śląsk, ziemię łódzką i ciechanowską – tereny zachodnich kresów II RP, które po wybuchu II wojny światowej zostały zagrabione przez hitlerowskie Niemcy. Szkoła upamiętniła pierwszą ofiarę zbrodni hitlerowskich na terenie Leszna i zapaliła znicz pamięci przy tablicy Pawła Kaprykowskiego, żołnierza 55 Poznańskiego pp.
Nowa galeria Andrzejki w klasie 4a została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Pokazy chemiczne została dodana do albumu fotograficznego
W dniu dzisiejszym 29 listopada odbyły się pokazy przyrodnicze dla chętnych uczniów. Zgłosiło się tyle osób, że pokazy odbyły się trzy razy. To atrakcyjna forma edukacji poprzez wykonywanie doświadczeń i to w sposób interaktywny – co zwiększa udział widzów w pokazie, dzięki czemu mogą oni więcej zapamiętać. Pan Mateusz Łucki zaprezentował nam wiele doświadczeń np. butan oraz zasady bezpieczeństwa związane z łatwopalnymi gazami, zasadę zachowania pędu, magnesy neodymowe , lewitujące nadprzewodniki, ciekły azot i jego zastosowanie…. Wszyscy wyszli zadowoleni, niektórzy czynnie brali udział w eksperymentach. Taka forma edukacji jest zdecydowanie atrakcyjną formą zapamiętania wiedzy. Dziękujemy bardzo i czekamy na następne doświadczenia.
Nowa galeria Najpiękniejsze drzewo w mojej okolicy - konkurs została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Mikroskopowanie klas piątych została dodana do albumu fotograficznego
Klasy piąte na lekcji biologii dowiedziały się co to jest i do czego służy mikroskop, na następnej lekcji uczniowie oglądali preparaty stałe a na kolejnej wykonywali samodzielnie preparat z cebuli oraz mogli obserwować pantofelki. Skupienie i zaciekawienie przy obserwacjach było naprawdę wielkie.
Nowa galeria Przyroda w klasie czwartej została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klas czwartych na przyrodzie mogą w różny sposób poznawać swoje otoczenie. Gdzie szukać informacji? Książka, film, program naukowy, przyrodniczy, internet ale także zajęcia terenowe, obserwacja, doświadczenia, wycieczki a nawet wykonywanie pomocy naukowych które uczniowie mogą wykorzystać. Klasa 4A i 4B bardzo mocno angażuje się we wszystkie działania jakie podejmujemy na przyrodzie. Wykonują prace plastyczne z tego co znajda wokół siebie – praca
plastyczne pory roku, pomoce naukowe – deszczomierz, wiatromierz, czy wykonują, prowadzą obserwacje i wyciągają wnioski z doświadczeń – hodowla rzeżuchy. Zapraszam do galerii.
Nowa galeria Wyjazd na spektakl "Chłopcy z Placu Broni" została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 17 listopada uczniowie klas czwartych i piątych udali się do Wyższej Szkoły Humanistycznej, aby obejrzeć spektakl pt. "Chłopcy z Placu Broni" w wykonaniu aktorów z teatru Artenes. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy głównych bohaterów i z uwagą słuchali aktorskich wystąpień. Powieść Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni" jest również szkolną lekturą, dlatego dla uczniów była to doskonała okazja, aby zapoznać się z fabułą. To był udany dzień.
Nowa galeria Podsumowanie akcji " Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" została dodana do albumu fotograficznego
Miesiąc październik był miesiącem w którym nasza szkoła zbierała zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Przystąpiliśmy kolejny raz do ogólnopolskiej akcji „ Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” organizowanej przez Green Office Ecologic Sp. z o.o.
Podsumowując, w zbiórce zebraliśmy- 101 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zgodnie z Regulaminem: warunkiem otrzymania nagrody w Akcji jest zebranie minimum 500 kg ZSEiE. Kilogramy uzbierane przez naszą placówkę nie przepadają. Zostaną doliczone przy kolejnej edycji akcji.
Dziękujemy za aktywny udział i zaangażowanie na rzecz nasze środowiska.
Przypominamy, że cały rok zbieramy nakrętki wspierając rehabilitację Wojtusia.
Nasza szkoła zbiera także przez cały rok zużyte baterie.
Dziękujemy za zaangażowanie.
Nowa galeria Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Lewickim została dodana do albumu fotograficznego
W czwartek 23 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w spotkaniu z Krzysztofem Lewickim. Pan Krzysztof jest instruktorem survivalu, prowadzi zajęcia i opowiada o podróżach i przygodach jakie przeżył. Mieliśmy przyjemność posłuchać o kulturze, zobaczyć i dotknąć przedmiotów, które były związane z daleką północą. Była prezentacja, która przybliżyła nam przyrodę, zwyczaje, tradycje ludzi żyjących w krainie lodu i śniegu oraz dowiedzieliśmy się o różnych zjawiskach m.in. jak powstaje zorza polarna. Pan wzbudził w uczestnikach ciekawość i zainteresowanie. Dziękujemy bardzo za spotkanie i możliwość przeniesienia się choć na chwilę w zupełnie inny świat. „Z kulturą mi do twarzy”.
Poniżej pierwsza porcja zadań z matematycznego kalendarza adwentowego
Powered by aSc EduPage