Aktualności
Matematyczny kalendarz adwentowy - tydzień 2
Warsztaty czekoladowe
Nowa galeria Warsztaty czekoladowe została dodana do albumu fotograficznego
71W Mikołajki uczniowie klasy 4a dzięki swoim rodzicom mieli wspaniałą niespodziankę. Do naszej klasy przyjechały panie, które przeprowadziły warsztaty czekoladowe. Uczniowie zrobili swoje własne personalizowane czekolady, ozdobili je, następnie przygotowali opakowanie oraz samodzielnie wykonali i potem zjedli owocowe szaszłyki polane czekoladą. Takie pyszności w tym dniu były dużym zaskoczeniem. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomysł i realizację. Było super.
Dzień Drzewa
Nowa galeria Dzień Drzewa została dodana do albumu fotograficznego
510 Października obchodzimy Dzień Drzewa. To dobry czas na zajęcia o tematyce ekologicznej. W tym miesiącu uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilkowicach uczestniczyli w lekcjach, podczas których poznawali znaczenie drzew i lasu. Klasa 2 a wykonała przepiękne makiety jesiennego lasu, a klasa 3 b prace przedstawiające budowę warstwową lasu wykorzystując zgromadzone materiały roślinne. W szkole odbył się też konkurs fotograficzny na „Najpiękniejsze drzewo w mojej okolicy” oraz konkurs plastyczny „Jesienny jeż”. Tym samym szkoła wykonała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Eko-Szkoła oraz z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do Twarzy”.
Listopad - czas zadumy
Nowa galeria Listopad - czas zadumy została dodana do albumu fotograficznego
Listopad to także czas zadumy. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilkowicach już kolejny rok uczestniczył w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta ". Odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Klasy 4 i 5 odwiedziły m.in. Grób Nieznanego Żołnierza na lokalnym cmentarzu. Była to dla nich lekcja patriotyzmu.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilkowicach wziął także udział w akcji „Zapal znicz pamięci”, która obejmuje Wielkopolskę, Pomorze, Kujawy, Śląsk, ziemię łódzką i ciechanowską – tereny zachodnich kresów II RP, które po wybuchu II wojny światowej zostały zagrabione przez hitlerowskie Niemcy. Szkoła upamiętniła pierwszą ofiarę zbrodni hitlerowskich na terenie Leszna i zapaliła znicz pamięci przy tablicy Pawła Kaprykowskiego, żołnierza 55 Poznańskiego pp.
Andrzejki w klasie 4a
Nowa galeria Andrzejki w klasie 4a została dodana do albumu fotograficznego
37
Pokazy chemiczne
Nowa galeria Pokazy chemiczne została dodana do albumu fotograficznego
55W dniu dzisiejszym 29 listopada odbyły się pokazy przyrodnicze dla chętnych uczniów. Zgłosiło się tyle osób, że pokazy odbyły się trzy razy. To atrakcyjna forma edukacji poprzez wykonywanie doświadczeń i to w sposób interaktywny – co zwiększa udział widzów w pokazie, dzięki czemu mogą oni więcej zapamiętać. Pan Mateusz Łucki zaprezentował nam wiele doświadczeń np. butan oraz zasady bezpieczeństwa związane z łatwopalnymi gazami, zasadę zachowania pędu, magnesy neodymowe , lewitujące nadprzewodniki, ciekły azot i jego zastosowanie…. Wszyscy wyszli zadowoleni, niektórzy czynnie brali udział w eksperymentach. Taka forma edukacji jest zdecydowanie atrakcyjną formą zapamiętania wiedzy. Dziękujemy bardzo i czekamy na następne doświadczenia.
Najpiękniejsze drzewo w mojej okolicy - konkurs
Nowa galeria Najpiękniejsze drzewo w mojej okolicy - konkurs została dodana do albumu fotograficznego
3
Mikroskopowanie klas piątych
Nowa galeria Mikroskopowanie klas piątych została dodana do albumu fotograficznego
7Klasy piąte na lekcji biologii dowiedziały się co to jest i do czego służy mikroskop, na następnej lekcji uczniowie oglądali preparaty stałe a na kolejnej wykonywali samodzielnie preparat z cebuli oraz mogli obserwować pantofelki. Skupienie i zaciekawienie przy obserwacjach było naprawdę wielkie.
Przyroda w klasach czwartych
Nowa galeria Przyroda w klasie czwartej została dodana do albumu fotograficznego
49Uczniowie klas czwartych na przyrodzie mogą w różny sposób poznawać swoje otoczenie. Gdzie szukać informacji? Książka, film, program naukowy, przyrodniczy, internet ale także zajęcia terenowe, obserwacja, doświadczenia, wycieczki a nawet wykonywanie pomocy naukowych które uczniowie mogą wykorzystać. Klasa 4A i 4B bardzo mocno angażuje się we wszystkie działania jakie podejmujemy na przyrodzie. Wykonują prace plastyczne z tego co znajda wokół siebie – praca
plastyczne pory roku, pomoce naukowe – deszczomierz, wiatromierz, czy wykonują, prowadzą obserwacje i wyciągają wnioski z doświadczeń – hodowla rzeżuchy. Zapraszam do galerii.
Wyjazd na spektakl "Chłopcy z Placu Broni"
Nowa galeria Wyjazd na spektakl "Chłopcy z Placu Broni" została dodana do albumu fotograficznego
17Dnia 17 listopada uczniowie klas czwartych i piątych udali się do Wyższej Szkoły Humanistycznej, aby obejrzeć spektakl pt. "Chłopcy z Placu Broni" w wykonaniu aktorów z teatru Artenes. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy głównych bohaterów i z uwagą słuchali aktorskich wystąpień. Powieść Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni" jest również szkolną lekturą, dlatego dla uczniów była to doskonała okazja, aby zapoznać się z fabułą. To był udany dzień.
Podsumowanie akcji " Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
Nowa galeria Podsumowanie akcji " Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" została dodana do albumu fotograficznego
Miesiąc październik był miesiącem w którym nasza szkoła zbierała zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Przystąpiliśmy kolejny raz do ogólnopolskiej akcji „ Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” organizowanej przez Green Office Ecologic Sp. z o.o.
Podsumowując, w zbiórce zebraliśmy- 101 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zgodnie z Regulaminem: warunkiem otrzymania nagrody w Akcji jest zebranie minimum 500 kg ZSEiE. Kilogramy uzbierane przez naszą placówkę nie przepadają. Zostaną doliczone przy kolejnej edycji akcji.
Dziękujemy za aktywny udział i zaangażowanie na rzecz nasze środowiska.
Przypominamy, że cały rok zbieramy nakrętki wspierając rehabilitację Wojtusia.
Nasza szkoła zbiera także przez cały rok zużyte baterie.
Dziękujemy za zaangażowanie.
Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Lewickim
Nowa galeria Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Lewickim została dodana do albumu fotograficznego
40W czwartek 23 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w spotkaniu z Krzysztofem Lewickim. Pan Krzysztof jest instruktorem survivalu, prowadzi zajęcia i opowiada o podróżach i przygodach jakie przeżył. Mieliśmy przyjemność posłuchać o kulturze, zobaczyć i dotknąć przedmiotów, które były związane z daleką północą. Była prezentacja, która przybliżyła nam przyrodę, zwyczaje, tradycje ludzi żyjących w krainie lodu i śniegu oraz dowiedzieliśmy się o różnych zjawiskach m.in. jak powstaje zorza polarna. Pan wzbudził w uczestnikach ciekawość i zainteresowanie. Dziękujemy bardzo za spotkanie i możliwość przeniesienia się choć na chwilę w zupełnie inny świat. „Z kulturą mi do twarzy”.
Matematyczny kalendarz adwentowy tydzień 1
Poniżej pierwsza porcja zadań z matematycznego kalendarza adwentowego
Akcja "Puszka dla okruszka"
Nowa galeria Akcja "Puszka dla okruszka" została dodana do albumu fotograficznego
1W październiku trwała w naszej szkole zbiórka karmy dla Boszkowskich Kotów i Psów. Nasi uczniowie i przedszkolaki okazali wielkie serce dla zwierzaków. Dziękujemy za zaangażowanie!
Akademia z okazji Święta Niepodległości
Nowa galeria Święto Niepodległości - fotorelacja została dodana do albumu fotograficznego
86Listopad to miesiąc, w którym społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilkowicach pielęgnowała wartości patriotyczne i przypominała o tych, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości. Podczas uroczystej akademii uczniowie i przedszkolaki recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne. Nie zabrakło akcentu tanecznego z biało-czerwonymi flagami. Szkoła włączyła się także to akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewała hymn „Mazurek Dąbrowskiego” oraz do zadania z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” kształtując przy tym postawy szacunku wobec symboli narodowych.
Konkurs plastyczny "Jesienny skrzat"
Nowa galeria Konkurs plastyczny "Jesienny skrzat" została dodana do albumu fotograficznego
2Uczniowie klas I – III brali udział w konkursie plastycznym, który polegał na wykonaniu przestrzennej formy jesiennego skrzata. Warunkiem było użycie materiałów roślinnych i samodzielne wykonanie pracy. Na konkurs wpłynęło łącznie 12 prac z klas Ib, IIb, IIc i IIIa.
Prace zaskakiwały pomysłowością.
Nagrody i dyplomy otrzymali:
Michał Łyskawka Ib
Oskar Czerwiński IIb
Alicja Giera IIIa
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!
Kółko plastyczne
Nowa galeria Kółko plastyczne została dodana do albumu fotograficznego
27Uczniowie na kółku plastycznym tworzyli kreatywne prace. Powstały rozmaite rysunki z koła, kwadratu i trójkąta. Nie zabrakło także origami. Mali artyści złożyli kostki 3D z papieru oraz pudełka i portfele, Powstały także dyniowe koperty, papierowa kula z sześciu trójkątów oraz zwierzaki z jesiennych liści.
"Z kulturą mi do twarzy"
Konkurs biblioteczny
Akcja "Zapal znicz pamięci"
Nowa galeria Akcja "Zapal znicz pamięci" została dodana do albumu fotograficznego
Akcja „Zapal znicz pamięci” obejmuje Wielkopolskę, Pomorze, Kujawy, Śląsk, ziemię łódzką i ciechanowską – tereny zachodnich kresów II RP, które po wybuchu II wojny światowej zostały zagrabione przez hitlerowskie Niemcy.
Od pierwszego dnia agresji niemieckiej w 1939 roku terror i egzekucje były codziennym doświadczeniem Polaków – mieszkańców tych ziem. Każdego roku w jedną z ostatnich niedziel października w południe przywołujemy bohaterów z dawnych ziem wcielonych do III Rzeszy.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilkowicach upamiętnił pierwszą ofiarę zbrodni hitlerowskich na terenie Leszna i zapalił znicz pamięci przy tablicy Pawła Kaprykowskiego, żołnierza 55 Poznańskiego pp.
Informacja o zbiórce zużytego sprzętu
Archiwum Aktualności