RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowany jest głównie do uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce. Jest on w całości finansowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ramach tego programu dzieci uczą się łańcucha szybkiego reagowania w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego. Uczniowie dowiadują się jak postąpić  w momencie, kiedy zauważą nieprzytomną osobą. Dzieci zdobywają umiejętność ułożenia osoby w pozycji bezpiecznej oraz podjęcia resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Nasza szkoła przystąpiła do tego programu wiosną ubiegłego roku. Dzięki nawiązanej współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy otrzymaliśmy dla szkoły  4 sztuki małych fantomów, 1 duży fantom, książki edukacyjne i filmy dla uczniów, telefony papierowe. Koordynatorkami tego projektu na terenie szkoły są: p. Dorota Urbańczak oraz                                p. Daria Jakubowska. Dzieci, w ramach dodatkowych zajęć, uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Z dumą informujemy, że uczniowie obecnej klasy II w 100% zaliczyli egzamin końcowy i opanowali niezbędną wiedzę do prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Natomiast obecna klasa I rozpoczyna właśnie swą drogę po wiedzę z tego tematu. Życzymy powodzenia!