Nawigacja

Akcje Konkursy Poradnik dla rodziców Co? Gdzie/ Kiedy? Dla nauczyciela Regulamin biblioteki Godziny otwarcia biblioteki Zniszczenie podręcznika Literacka Nagroda Nobla Czytelnicy miesiąca Lekcje biblioteczne online

BIBLIOTEKA

Konkursy

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka

Organizatorami konkursu są Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. Konkurs jest współfinansowany przez Miasto Leszno. 

 

Udział w konkursie może wziąć każdy!  

 

Tematyka prac jest dowolna.

 

Prace można nadsyłać w 3 kategoriach:

- poezja

- proza

- dramat

 

Termin nadsyłania prac: do 30 maja 2020r.

 

Regulamin konkursu na stronie:

http://mbpleszno.pl/XIV_Ogolnopolski_Konkurs_Literacki_imienia_Stanislawa_Grochowiaka.html

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka

Organizatorami konkursu są Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. Konkurs jest współfinansowany przez Miasto Leszno. 

Udział w konkursie może wziąć każdy!

 

Tematyka prac jest dowolna.

 

Prace można nadsyłać w 3 kategoriach:

- poezja

- proza

- dramat

 

Termin nadsyłania prac: do 30 maja 2020r.

 

 

Regulamin konkursu na stronie:

http://mbpleszno.pl/XIV_Ogolnopolski_Konkurs_Literacki_imienia_Stanislawa_Grochowiaka.html

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym: "Wielka Liga Czytelników". Szczegóły na stronie  https://wielka-liga.pl/


 

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn.: „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży powiatu leszczyńskiego, zainteresowanie dzieci i młodzieży historią Ojczyzny, Powiatu Leszczyńskiego i środowiska lokalnego.

Konkurs adresowany jest do uczniów uczęszczających do szkół podstawowych w Powiecie Leszczyńskim w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria:  klasy I-IV

II kategoria: klasy V-VIII

Tematyką prac są „Symbole narodowe”: godło Polski, flaga biało-czerwona, hymn „Mazurek Dąbrowskiego” dla klas I-IV oraz „Wielkopolskie drogi do niepodległości”: Powstanie Wielkopolskie, budowa niepodległego państwa polskiego – klasy V-VIII.

Technika wykonania prac plastycznych – kompozycja płaska (malowanie, rysowanie, wydzieranie, wyklejanie, wycinanie, collage itp.). Format A-4 klasy I-IV, format A-3 klasy V-VIII.

Przesyłając niniejszą informację, proszę o spopularyzowanie konkursu wśród uczniów Państwa szkoły. 

Po wybraniu najładniejszych prac z Państwa placówki, proszę o dostarczenie maksymalnie 6 prac konkursowych do dnia 08.10.2018 r. do Punktu Obsługi Klienta w Starostwie Powiatowym w Lesznie, pl. Kościuszki 4b, 64-100 Leszno z dopiskiem „Konkurs Plastyczny".

Pełny regulamin konkursu wraz z załącznikami znajduje się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Lesznie: www.powiat-leszczynski.pl

Koordynatorem konkursu jest referent ds. ogólnoadministracyjnych Agata Grabias tel. 65 529-68-36, e-mail: a.grabias@powiat-leszczynski.pl Wydziału Organizacyjno-Prawnego Promocji i Obsługi Rady Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Z poważaniem

Agata Grabias 

--
Starostwo Powiatowe
Wydział Organizacyjno - Prawny Promocji i Obsługi Rady
tel. 65 529-68-36
a.grabias@powiat-leszczynski.pl
www.powiat-leszczynski.pl

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

WYCIĄG

z REGULAMIN KONKURSU

 „Polacy w świecie

znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”

 

w roku 2018 – dotyczy Bretanii (Francja)

§1

Postanowienia wstępne

  1. Regulamin niniejszy określa zasady przeprowadzenia konkursu „Polacy w świecie znani                         z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej” (zwanego dalej Konkursem).
  2. Konkurs został ustanowiony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, który jest jednocześnie jego organizatorem i będzie się odbywał corocznie.
  3. Tematy kolejnych edycji Konkursu ogłasza Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu na stronie www.umww.pl
  4. Koordynatorem Konkursu prowadzącym organizacyjną obsługę Konkursu jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu,
    al. Niepodległości 34, tel.: 61 626 65 70, e-mail:
    edukacja@umww.pl (zwany dalej Departamentem Edukacji i Nauki).

§2

Cel Konkursu

  1. Celem Konkursu jest:
  1. wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią,  geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok.
  2. rozwijanie wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną,
  3. uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową,
  4. rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.

§3

Warunki Konkursu

  1. W Konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów                                           i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wielkopolski.
  2. Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką plastyczną (nieprzestrzenną – opartą o dwuwymiar):
  1. dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkół podstawowych kl. I-III - rysunek w formacie A4,
  2. uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VIII – pocztówka, jaką chcieliby otrzymać                          z kraju, którego dotyczy Konkurs na dany rok, formatu A5,
  3. uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych – strona z encyklopedii, związana tematycznie z Konkursem na dany rok, w formacie A4 (czcionka 11 Times, 1,5 wiersza odstępu).
    1. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest złożenie w terminie do 15 lutego danego roku pracy konkursowej wraz z Kartą uczestnika – załącznik nr 1. Prace, które wpłyną po 15 lutego do Bibliotek nie będą brane pod uwagę.
    2. Praca musi zostać wykonana jednoosobowo (prace zespołowe nie będą brane pod uwagę).
    3. Przekazując pracę na Konkurs, uczestnik zgadza się na jej ekspozycję podczas Targów Edukacyjnych organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

§4

Procedura zgłaszania prac

  1. Zgłoszenia pracy dokonuje wychowawca klasy, do której uczęszcza uczeń lub opiekun prowadzący zajęcia plastyczne.
    1. Prace konkursowe należy złożyć lub przesłać drogą pocztową do prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Publicznych Bibliotek Pedagogicznych lub ich filii (zwanych dalej Bibliotekami) na jeden ze wskazanych poniżej adresów:

(…)

  1. Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie,                            ul. Chrobrego 15, 64-100 Leszno,
  1. Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie Filia                    w Gostyniu, ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń,
  2. Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie Filia                          w Kościanie, Pl. Paderewskiego 1, 64-000 Kościan,
  3. Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie Filia                       w Rawiczu, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 63-900 Rawicz,
  1. (…)

§5

Ocena prac

  1. Oceny prac I. etapu Konkursu dokonują Komisje powołane przez Dyrektorów Publicznych Bibliotek Pedagogicznych wymienionych w § 4 ust. 2 w uzgodnieniu z Dyrektorem Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
  2. Komisja nie może liczyć mniej niż czterech członków. Przewodniczącym Komisji jest Dyrektor Biblioteki.
  3. Komisja dokonuje oceny prac plastycznych oddzielnie dla każdej z trzech kategorii wiekowych (przedszkole oraz szkoła podstawowa kl. I-III, szkoła podstawowa kl. IV-VIII, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna).
  4. Przy ocenie prac bierze się pod uwagę następujące kryteria oceny:
  1.  trafność doboru tematu pracy,
  2.  jakość wykonania,
  3. oryginalność,
  4. stopień trudności wykonania.
  1. Członkowie Komisji przyznają punkty od 0 do 3 w każdym z czterech kryteriów- maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 12 (Karta oceny pracy - załącznik nr 2), według zasady:
      1. praca nie spełnia kryterium – 0 punktów,
  2. praca spełnia kryterium w niepełnym zakresie – 1 punkt,
  3. praca spełnia kryterium w pełnym zakresie – 2 punkty,
  4. praca spełnia kryterium w sposób ponadprzeciętny – 3 punkty.
  1. Każda Komisja sporządza listy najwyżej ocenionych prac wraz z punktacją w każdej z trzech kategorii (Kwalifikacja do II etapu – załącznik nr 3) zgodnie z następującym podziałem:

ODN w Poznaniu maksymalnie 46, ODN w Kaliszu maksymalnie 34, ODN w Koninie maksymalnie 25, CDN w Pile maksymalnie 28, CDN w Lesznie maksymalnie 25 najlepszych prac z zachowaniem proporcji dla każdej kategorii wiekowej, które z Kartą uczestnika (załącznik nr 1)  przekazuje do Departamentu Edukacji i Nauki.

  1. Członkowie Komisji obowiązani są do zachowania w tajemnicy wszystkich danych, do których mieli dostęp w związku z pracami w tej Komisji.

§6

Kapituła Konkursu

  1. W skład Kapituły wchodzi od dwóch do czterech przedstawicieli Samorządu Województwa Wielkopolskiego, jeden Kuratorium Oświaty w Poznaniu i jeden Uniwersytetu Artystycznego                          w Poznaniu oraz w miarę potrzeb przedstawiciele z innych instytucji.
  2. Pracami Kapituły kieruje Przewodniczący Kapituły wybrany większością głosów na pierwszym posiedzeniu Kapituły,
  3. Zadaniem Kapituły jest ocena prac zakwalifikowanych do II etapu Konkursu oraz wskazanie kandydatów do nagród i wyróżnień.
  4. Kapitule Konkursu pozostawia się możliwość zastosowania dodatkowych kryteriów oceny.
  5. Kapituła Konkursu podejmuje rozstrzygnięcia zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym, przy obecności co najmniej ¾ swych członków. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos Przewodniczącego.
  6. Kapituła sporządza protokół z obrad i przedstawia go Zarządowi Województwa Wielkopolskiego wraz z listą nominowanych prac oraz propozycją nagród.

§7

Rozstrzygnięcie Konkursu

    1. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi najpóźniej do 15 marca danego roku.
    2. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podejmuje uchwałę o przyznaniu nagród i wyróżnień na podstawie propozycji przedstawionej przez Kapitułę Konkursu.
    3. Zarząd Województwa Wielkopolskiego zastrzega sobie prawo przyznania innej niż proponowana przez Kapitułę Konkursu liczby nagród i wyróżnień lub odstąpienia od ich przyznania. 

§8

Ogłoszenie wyników Konkursu

  1. Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi w trakcie zorganizowanej w tym celu uroczystości.
  2. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (www.umww.pl).
  3. Koordynator Konkursu będzie kontaktować się z nauczycielem bądź opiekunem laureata Konkursu drogą telefoniczną, e-mailem bądź za pośrednictwem poczty.

§9

Nagrody

  1. Autorzy najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe.
  1. Środki finansowe na organizację Konkursu oraz nagrody i wyróżnienia dla laureatów Konkursu ustalane są corocznie w budżecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

§10

Ochrona danych osobowych

  1. Przystępując do Konkursu, rodzic lub opiekun prawny uczestnika wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych przez organizatora w celu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia Konkursu, promocji Województwa Wielkopolskiego oraz w celach archiwalnych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015r., poz. 2135, z późn. zm.).
  2. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zawarta jest w karcie uczestnika stanowiącej załącznik nr 1.

§11

Postanowienia końcowe

  1. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do zapoznania się z niniejszym Regulaminem. Przystąpienie do Konkursu oznacza akceptację przez uczestników wszystkich warunków określonych
    w Regulaminie.
  2. Organizator nie zwraca uczestnikom Konkursu pracy dostarczonej w ramach udziału
    w Konkursie.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Konkursu bez podania przyczyn, a także przerwania, zawieszenia lub zmiany terminu jego przeprowadzenia.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu przed rozpoczęciem danej edycji Konkursu. Nowy regulamin obowiązuje od momentu opublikowania.
  5. Niniejszy Regulamin jest jedynym i wyłącznym dokumentem określającym zasady i warunki prowadzenia Konkursu.
  6. W sprawach nieuregulowanych postanowieniami Regulaminu decyzję podejmuje organizator.
    Od decyzji organizatora nie przysługuje odwołanie.
  7. Regulamin zostanie opublikowany na stronie www.umww.pl

 

 


ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilkowicach
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilkowicach
    Wilkowice
    ul. Szkolna 28
    64-115 Święciechowa
  • 0655341395

Galeria zdjęć