09 czerwca 2016 r.
Górsko to niewielka wieś położona w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, w gminie Przemęt. 09 czerwca klasy Ia, Ib i III pojechały do gospodarstwa rzeźbiarza - p. Mariana Murka. Główną atrakcją tego niesamowitego miejsca jest stodoła. Tak, tak… stodoła - która została zaadaptowana na galerię ptaków. Można w niej zobaczyć dziesiątki ptaków, naturalnej wielkości i pomalowanych rzeczywistymi barwami. A wszystkie one są wyrzeźbione przez p. Murka. Wrażenie jest niesamowite!
Uczniowie poza zwiedzaniem galerii rzeźb mieli możliwość udziału w niecodziennych warsztatach. Z pomocą gospodarzy dzieci upiekły 8 chlebów. Wyrobione ciasto kładli na liście kapusty i wsadzali do specjalnego, bardzo starego pieca. Po godzinie przepyszny chleb był gotowy. Wszystkim bardzo, ale to bardzo smakował razem z grillowaną kiełbaską, którą wszyscy zajadaliśmy.
Ale to nie koniec atrakcji. Uczniowie brali udział również w pokazie rzeźbienia. Zapoznali się z nazwami narzędzi rzeźbiarskich. Na zakończenie pobytu w Górsku było to, co nasi uczniowie uwielbiają…. czyli możliwość beztroskiego szaleństwa na placu zabaw.
Wycieczka była bardzo udana, emocje wspaniałe!
7 czerwca 2016 r.
7 czerwca 2016r. z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski odbyła się szkolna wycieczka Szlakiem Piastowskim. Uczniowie byli w Gnieźnie – pierwszej stolicy Polski, gdzie zwiedzili gotycki archikatedralny kościół Wniebowzięcia NMP X – XIV w. ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi z XI w., które z racji jubileuszu były otwarte i barokową trumną- relikwiarzem św. Wojciecha; Muzeum Początków Państwa Polskiego. Kolejna atrakcja to przejazd kolejką wąskotorową z Wenecji do Biskupina osady warownej kultury łużyckiej założonej 650 – 500 lat przed naszą erą. W Biskupinie uczniowie brali udział w warsztatach pisma hieroglifowego. Tutaj również kupili różne pamiątki.
Nasza szkoła włączyła się w centralne obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski, które właśnie mają miejsce w czerwcu w Poznaniu. Z tej okazji przygotowaliśmy inscenizację prezentującą początki chrześcijaństwa w Polsce, podczas której przypomnieliśmy młodemu pokoleniu wydarzenia sprzed tysiąca lat.
Uczestnicy mieli zatem okazję obejrzeć stroje z tamtej epoki, dekoracje, rekwizyty oraz usłyszeć staropolski język. W role Dobrawy, księcia Mieszka, biskupa Jordana i innych postaci z narodzin chrystianizmu wcielili się natomiast uczniowie z klasy VI. Całość dopełnił z kolei specjalnie przygotowany podkład muzyczny.
Poprzez to przedsięwzięcie chcieliśmy przede wszystkim pokazać społeczności szkolnej, ile z tego wielkiego, historycznego dziedzictwa przetrwało do naszych czasów oraz jak to wydarzenie radykalnie wpłynęło na losy polskiego narodu, państwa i Kościoła.
Agnieszka Górniewicz
30 maja 2016 r.
Na początku maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyły się eliminacje w konkursie „Mistrz Słowa”, w ramach II Gminnego Wspólnego Czytania z Biblioteką. Z sukcesem przez eliminacje przebrnął Jakub Gabała z klasy IV. Reprezentował on naszą szkołę w finale, który odbył się 30 maja w GOK w Lipnie.
W swojej kategorii wiekowej Jakub zaprezentował się z fragmentem książki A.A. Millne pt. „Kubuś Puchatek”. Jakub został nagrodzony dyplomem za udział… I choć nie zajął miejsca na podium jesteśmy z niego bardzo dumni… BRAWO KUBA!!!!
28 maja 2016 r.
Dnia 28 maja 2016 roku na boisku w Wilkowicach odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Firma KRZYŚ, Sołectwo Wsi Wilkowice, Szkoła Podstawowa w Wilkowicach i Oddziały Przedszkolne w Wilkowicach.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowicach Małgorzata Adamczewska i Dyrektor Przedszkola w Lipnie z Oddziałami Przedszkolnymi w Wilkowicach Edyta Kaczmarek powitały wszystkich przybyłych gości i zaprosiły do wspólnej zabawy.
Atrakcjom, zabawom, tańcom nie było końca. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie zaprezentowali się w krótkiej części artystycznej. Na scenie pojawiły się również ISKIERKI pod opieką państwa Katarzyny i Jerzego Sobkowiaków.
Odbyły się też konkurencje sportowe, w których nie było przegranych. Każdy uczestnik zabawy otrzymywał symboliczną nagrodę.
Goście mogli podziwiać pokaz psów przygotowany przez Fundację Pro-Familia MEA, kibice żużlowi mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe fotografie z juniorami Unii Fogo Leszno wraz z trenerem Panem Romanem Jankowskim.
Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach wszyscy mogli obejrzeć wóz strażacki i nauczyć się udzielać pierwszej pomocy .
Można też było skorzystać z przejazdu prawdziwą bryczką. Chętnych nie brakowało.
Podziwialiśmy również skoczków, którzy skoczyli ze spadochronem z samolotu i wylądowali bezpiecznie na płycie boiska.
Ogromną frajdę sprawiły dzieciom cukierki wyrzucane z samolotu. Wszystkie cukierki zostały przez milusińskich pozbierane i zjedzone.
Piknik uświetnili swoją obecnością Prezydent Miasta Leszna pan Łukasz Borowiak, Przewodniczący Rady Gminy Lipno pan Andrzej Michalski, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Lipno pan Paweł Górzny oraz wielu Radnych Gminy Lipno.
Dzięki wielu sponsorom, którzy dołożyli swoją cegiełkę dzieci ze wsi Wilkowice mogły się wspaniale bawić na pikniku.
DZIĘKUJEMY!!!
25 maja 2016 r.
Dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Lesznie klasy Ia i Ib miały możliwość odbyć niecodzienną lekcję przyrodniczą. 25 maja pojechaliśmy do Nadleśnictwa Włoszakowice, a dokładnie na Krzyżowiec. Pan leśnicy oprowadził nas po Arboretum czyli miejscu niezwykłym… miejscu, gdzie można zobaczyć wyjątkowe okazy drzew. Mogliśmy porównać liście i owoce różnych roślin; zobaczyć szyszki jednoroczne, dwuroczne i trzyletnie; obejrzeć najbliższą okolicę z wieży widokowej. Zobaczyliśmy także „Retorty” czy odkryte, odnowione i obecnie używane piece do wypalania drewna.
Otoczeni leśną przyrodą i zapachem, w bardzo miłej atmosferze zjedliśmy śniadanie na świeżym powietrzu. Następnie było to, co „tygryski” lubią najbardziej czyli „brykanie” na placu zabaw.
Pełni wrażeń, zadowoleni i uśmiechnięcie wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Lesznie oraz Nadleśnictwu Włoszakowice za umożliwienie nam odbycia tak fantastycznej przygody….
23 maja 2016 r.
23 maja reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w X Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Lipno w Goniembicach.
Nasi piłkarze świetnie rozpoczęli zawody pokonując drużynę z Górki Duchownej 2:0, a następnie Goniembice, również 2:0. Mecz z uczniami z Lipna rozpoczął się od naszego prowadzenia, niestety w drugiej połowie padły dwie dość przypadkowe bramki dla naszych rywali. Pozostałe mecze ułożyły się w ten sposób, że musieliśmy zadowolić się ostatecznie II miejscem.
Bramki zdobyli – kapitan drużyny Kacper Domagała – 3 oraz Konrad Noga – 2, oczywiście przy wsparciu Kacpra Sworackiego oraz wspaniałych obrońców : HoucineBaccari i Artura Jurgi. Naszej bramki świetnie bronił Krzysztof Kamiński. Skład naszej drużyny dopełnili : Piotr Płociniczak, Jakub Cichoszewski, Mikołaj Reputała oraz Szymon Nowacki.
Zawody odbyły się w dobrej sportowej atmosferze przy może aż zbyt słonecznej pogodzie. Nasi reprezentanci wrócili z pucharem – zmęczeni, ale zadowoleni z wyniku i swojej gry.
12 maja 2016r.
„Dbaj o zdrowie, jak je masz – bo o różne bzdury dbasz” pod tym hasłem odbyło się w naszej szkole przedstawienie zorganizowane przez członków szkolnego Klubu Wiewiórka. 12 maja uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie obejrzały część artystyczną. Zaprezentowane scenki, w humorystyczny sposób, przedstawiły dzieciom prawidłowy sposób dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się, że hałas niszczy słuch i zdrowie. Przypomniały sobie, że należy myć owoce przed zjedzeniem i regularnie odwiedzać dentystę. Najważniejszym akcentem spotkania było przekonanie dzieci, że ruch to zdrowie, a wolny czas należy spędzać na świeżym powietrzu.
9 maja 2016 r.
9 maja uczennice VI klasy wzięły udział w I Halowym Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt Szkół Podstawowych w Lipnie. Zawody miały charakter rekreacyjny i integracyjny, ale towarzyszyły im prawdziwe sportowe emocje i oprawa. Nasze siatkarki rozegrały dwa mecze, z których jeden wygrały a drugi przegrały, zajmując II miejsce w turnieju. Dużym wyzwaniem było przystosowanie się do warunków gry na dużej sali gimnastycznej, gdyż wiadomo, że u nas są one zdecydowanie inne.
Pod wodzą kapitan Marceliny Cygler grały : Weronika Rauchut, Oliwia Reszczyńska, Natalia Samol, Natalia Walenczak, Marta Kusik, Letycja Pietrowiak, Marysia Poślednik i Ola Kędzia.
27 kwietnia 2016 r.
27 kwietnia reprezentanci naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w Olimpiadzie Sportowej klas I – III w Lipnie. Przedstawiciele klas I, II oraz klasy III podjęli współzawodnictwo z uczniami szkoły w Lipnie i w Goniembicach. W atmosferze zdrowej rywalizacji, fantastycznej zabawy i niezapomnianych wrażeń klasa I zajęła miejsce drugie, klasa II również zajęła miejsce drugie, natomiast uczniowie z klasy III uplasowali się na trzecim miejscu. GRATULUJEMY!!!
22 kwietnia 2016 r.
22 kwietnia, jak co roku, świętowaliśmy Dzień Ziemi. Odbyły się zajęcia w klasach tematycznie związane z obchodami oraz spotkanie wszystkich na sali gimnastycznej. Dzieci przyszły w tym dniu ubrane na „zielono”.
Uczniowie klasy IV przygotowali wcześniej przedstawienie pod tytułem „Królewna Śmieszka i ekoludki”. Do wykonania dekoracji – siedmiu plakatów - włączyli się także, na lekcjach plastyki, uczniowie z pozostałych klas starszych.
W Dzień Ziemi dzieci z klasy IV, po swoim występie, zostały uroczyście przyjęte w poczet członków szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody. Uroczystość uświetniły piosenki o treści przyrodniczej wykonywane kolejno przez uczniów wszystkich klas oraz prezentacje wykonania przydzielonych zadań – plastycznych lub literackich.
Przedstawienie „ Królewna Śmieszka i ekoludki ” obejrzały także dzieci z przedszkola zaproszone do nas w następnych dniach.
22 marca 2016r.
Marzec 2016r.
21 marca 2016r.
ozdobionymi, kolorowymi gałązkami.
21 marca 2016r.
GRATULUJEMY
16 marca 2015r.
15 luty 2016 r.
Święto Patrona Szkoły to dla naszej społeczności ważne wydarzenie. Możemy bowiem wyrazić hołd powstańcom i dumę z faktu, że są Patronem naszej placówki. Tradycją stał się fakt, że naszej uroczystości nadajemy wyjątkowy wymiar.
W dniu 15.02.16r., w godzinach porannych, zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej. Celebrowanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, a następnie delegacja uczniów zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową.
Dalszą część stanowił montaż słowno-muzyczny w wykonaniu podopiecznych naszej szkoły.
Później poszczególne klasy prezentowały efekty pracy, którą stanowiły przygotowania do obchodów Święta Patrona. Podziwialiśmy więc piękne rysunki pierwszoklasistów, rozetki drugoklasistów, krzyże powstańcze trzecioklasistów, śpiewy czwartoklasistów, kartki pocztowe upamiętniające powstanie wielkopolskie piątoklasistów oraz makietę o naszym Patronie wykonaną przez szóstoklasistów.
Uroczystość zwieńczył Konkurs Wiedzy o Patronie dla klas IV-VI. Zwyciężył w nim Jakub Gabała z kl. IV, II miejsce zajął Sebastian Matuszewski z kl. IV, a III- Mikołaj Mieszkowicz z kl. V.
Po części artystycznej uczniowie oraz nauczyciele mogli obejrzeć wystawę historyczną, przedstawiającą fotografie z przebiegu powstania oraz portrety najbardziej znanych postaci uczestniczących w działaniach powstańczych. Uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowej fotografii pod nową tablicą w naszej szkole, przedstawiającą Powstańców Wielkopolskich z Wilkowic.
04 luty 2016
imprezy bawili się wyśmienicie. Uczniom klasy szóstej dziękujemy za oprawę muzyczną.
Styczeń 2016r.
W styczniu po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne. Wzięli w nich udział chętni uczniowie z klas I – V wraz z rodzicami. Pierwszego dnia wykonywaliśmy prace w gliny. Były to wazoniki, kubeczki, talerzyki, zwierzątka, kości do gry, miseczki. Swą kreatywność wykazali nie tylko uczniowie, ale również i rodzice. Wspólnie spędzony czas zaowocował wieloma, pięknymi wytworami.
Drugi dzień warsztatów odbył się po tygodniu. W tym czasie p. Kasia i p. Daniel (prowadzący warsztaty) zabrali nasze „arcydzieła” do wypalenia w specjalnym piecu. Następnie zabraliśmy się do szkliwienia. Malowanie naszych dzieł nie było łatwe. Staraliśmy się, aby szkliwo było równomiernie nałożone, a efekt końcowy zachwycający. No i udało się! Po drugim wypaleniu nasze prace wyglądały wspaniale.
Poniższe zdjęcia odzwierciedlają tylko fragment doskonałej zabawy, mile spędzonego czasu i niezapomnianych wrażeń.
04 stycznia 2016r.
Otwarcie nowej świetlicy w Szkole Podstawowej
im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowicach
Dnia 4 stycznia 2016 roku o godz.12:00 odbyło się uroczyste otwarcie nowej świetlicy w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowicach.
Nowa świetlica powstała z myślą o powiększającej się liczbie dzieci korzystających z godzin świetlicowych oraz o zapotrzebowaniu rodziców pracujących na pobyt dziecka w świetlicy.
Nowoczesna, kolorowa, atrakcyjna i nade wszystko bezpieczna- taka jest właśnie nowa świetlica. Jest to miejsce spotkań pozalekcyjnych, nauki, wzajemnej zabawy, integracji, miejsce odpoczynku, relaksu i rozrywki dla dzieci w różnym wieku szkolnym.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowicach Małgorzata Adamczewska złożyła moc podziękowań panu Tomaszowi Stefańskiemu- rodzicowi uczennicy tej szkoły za zaangażowanie i pomoc w pracach remontowych trwających niejednokrotnie do późnych godzin wieczornych oraz wielu innym rodzicom, którzy dołożyli swoją cegiełkę na rzecz nowej świetlicy. Pani Dyrektor podziękowała również za wsparcie i okazaną pomoc Dyrektorowi i pracownikom Przedszkola w Lipnie.
Uroczystego otwarcia świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Wilkowicach dokonał Wójt Gminy Lipno Jacek Karmiński razem z zaproszonymi gośćmi- Przewodniczącym Rady Gminy Lipno Andrzejem Michalskim, Przewodniczącym Komisji Oświatowej i Radnym Gminy Lipno Zenonem Wolnikiem, Radną Gminy Lipno Ireną Zawidzką, Sołtysem Wsi Wilkowice Mieczysławem Reszczyńskim i przedstawicielem rodziców Tomaszem Stefańskim.
Dzieciom życzymy dużej dawki nauki i dobrej zabawy, a nauczycielom, pracującym w świetlicy, nowych wyzwań i pomysłów podczas organizowania zajęć i pobytu w świetlicy.
11 grudnia 2015 r.
W piątek 11.12.2015r. uczniowie klasy Ib oraz trzeciej pojechali do zakładu „Celtic” w Lesznie produkującego bombki. Na początku dzieci zwiedziły zakład, oraz zapoznały się z produkcją bombek. Obserwowały poszczególne etapy ich powstawania. Obejrzały efekt końcowy odwiedzając sklep przyzakładowy. Tam mogły kupić najładniejsze błyskotki. Po dokonanych zakupach odbyły się warsztaty. Każdy malował według swojego pomysłu własną bombkę. Do wyboru dzieci miały róże kolory brokatów. Bombki wyszły świetnie, każda inna. Wyjeżdżając zabraliśmy bombki wykonane przez pracowników zakładu z imionami dzieci. Bombki namalowane przez siebie zostaną przywiezione do szkoły po wyschnięciu.
04 grudnia 2015 r.
Uczniowie klasy VI zorganizowali Mikołajki szkolne. Święty Mikołaj wraz z dzielnymi Śnieżynkami roznosili w pocie czoła prezenty dla uczniów zarówno klas młodszych , jak i starszych. Nasza mikołajkowa drużyna odwiedziła również przedszkolaki. Wszyscy uczniowie postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień ubierając akcenty kojarzące się ze Świętym Mikołajem.
Uczniowie klas IV-VI mięli możliwość uczestniczenia w konkursie plastyczno-literackim, który organizowało szkolne koło PCK. Pierwsze miejsce zdobyła Patrycja Ratajszczak. Wyróżnienia uzyskali uczniowie: M. Bródka, N. Buyondo, M. Kromuszczyńska, M. Kusik, A. Linke, M. Mieszkowicz oraz H. Poloszyk. Prace były wystawione na gazetce PCK.
27 listopada 2015 r.
W piątek, 27.11.2015r. odbyło się spotkanie klas I – III czyli wszystkich członków szkolnego Klubu Wiewiórka. Zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby porozmawiać o zdrowym stylu życia, aktywnym spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, dbaniu o higienę osobistą. Punktem kulminacyjnym była pogadanka o zdrowym stylu odżywiania się, którą z uczniami przeprowadziła Pani Dietetyk. Opowiedziała dzieciom o tym, jakie produkty powinni spożywać i w jakich ilościach, ile posiłków dziennie należy w ich wieku jeść. Nie zabrakło oczywiście kilku słów na temat słodyczy i szkodliwych substancji, które zawierają.
Po tym spotkaniu uczniowie klas I złożyli uroczystą przysięgę i zostali oficjalnie przyjęci do grona członków Klubu Wiewiórka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
25 -27 listopada 2015 r.
Czworo uczniów szóstej klasy uczestniczyło w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. Przeprowadzono eliminacje szkolne.
Etap szkolny wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego odbył się 27 listopada 2015. Brało w nim udział 10 uczestników z klas V i VI. Najlepsze wyniki uzyskali M. Cygler i P. Płociniczak.
25 listopada 2015 r.
W środę 25 listopada podczas zajęć klasy pierwsze, drugie i trzecia uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Za organizację zabawy odpowiedzialna była klasa trzecia. Uczniowie przywitali wszystkich tańcem współczesnym. Następnie w ramach integracji zaproponowali taniec kotylionowy. Podczas wspólnych tańców uczniowie brali udział w różnych zabawach. Dużą niespodzianką były lody, które ufundowali Państwo Sylwia, Maciej Gabała. Dziękujemy im za ten przysmak. W przystrojonej sali w balony, łańcuchy, serpentyny wszyscy bawili się świetnie. O oprawę muzyczną zadbali Oliwia i Szymon z klasy szóstej.
25 listopada 2015 r.
25 listopada odbyła się zabawa szkolna dla uczniów klas IV-VI. Oprócz zabawy tanecznej uczniowie brali udział w zabawach zorganizowanych przez uczennice klasy VI. Wybrani wśród uczniów zostali też Król i Królowa Balu.
06 listopada 2015 r.
Uczniowie klasy piątej 3 listopada obejrzeli w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie spektakl teatralny "Dzieje się!". Zapoznani zostali z wybranymi osiągnięciami ludzkości od czasów starożytności po współczesność. Akcja przedstawienia rozgrywała się w muzeum, co współgrało z planem wycieczki. Piątoklasiści przed spekaklem zwiedzali stałą wystawę w Muzeum Okręgowym w Lesznie. Obejrzeli też ekspozycję strojów ludowych.
Po spektaklu dzieci przeszły pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie zapaliły symboliczny znicz.
06 listopada 2015 r.
O tym, że „ Śniadanie daje moc” po raz kolejny mogli przekonać się uczniowie klas I-III.
W związku z Europejskim Dniem Jedzenia i Gotowania po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, której celem jest uświadomienie dzieciom, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dzięki któremu dzieci mają siłę do odkrywania pasjonującego świata nauki i zabawy.
6 listopada uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami przygotowywali w klasach pożywne, kolorowe i pełne witamin kanapki, sałatki owocowo-warzywne oraz szaszłyki owocowe. Wychowawcy klas podczas komponowania śniadaniowych pyszności przypomnieli dzieciom o zasadach zdrowego odżywiania, wartości odżywczej warzyw i owoców. Przygotowany posiłek klasy I-III z apetytem konsumowały wspólnie na stołówce szkolnej.
Zrealizowane tego dnia działania miały charakter zarówno edukacyjny jak i umożliwiły integrację młodszej społeczności szkolnej.
03 listopada 2015 r.
W dniu 3 listopada 2015 r. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie, gdzie obejrzeli sztukę teatralną pt. „Wielki Odkrywca”. Dowiedzieli się, że doskonale można spędzać wolny czas urządzając zabawy przy użyciu swojej wyobraźni. Nie muszą być uzależnione od komputera. Piękne dekoracje i wspaniałe stroje aktorów robiły na dzieciach wrażenie. Dzieci doskonale się bawiły, ponieważ aktorzy zapraszali ich do wspólnej zabawy. Swoje przeżycia i wrażenia opowiadały w powrotnej drodze. Wróciły bardzo zadowolone.
27 października 2015 r.
Wtorek, 27 października 2015r. był dniem pełnym emocji dla uczniów klas I. Tego dnia 26 dzieci zostało oficjalnie przyjętych do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
Pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. Następnie w obecności rodziców, starszych koleżanek oraz kolegów z klas II i III złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowicach.
Uczniowie z klas II oficjalnie powitali „pierwszaków” wierszem i piosenką oraz obdarowali ich drobnymi upominkami. Dzieci odebrały również niespodzianki od swych rodziców. Otrzymali także legitymacje szkolne – pierwsze, ważne dokumenty.
Następnie wspólnie z rodzicami zasiedli do stołu i skosztowali słodkiego poczęstunku.
WITAMY W SZKOLE I ŻYCZYMY WIELU PRZYJEMNOŚCI W NOWYM ETAPIE WASZEGO ŻYCIA!!!
16 października 2015 r.
Nasza szkoła od 3 lat uczestniczy w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Programowi patronuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu Fundacji WOŚP uczniowie mają możliwość nabycia umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
Każdego roku 16 października obchodzony jest „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Z tej okazji we wszystkich szkołach w Polsce odbywa się BICIE REKORDU. Polega ono na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej liczbie fantomów i co z tym związane, przez jak największą ilość osób.
W tym roku uczniowie klasy III i IV już po raz drugi brali udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Przez 30 minut 27 osób z wielkim zaangażowaniem wykonywało tzw. „sztuczne oddychanie” na fantomach. Emocje były niesamowite…. a uczestników wspierali uczniowie z klasy Ib, którzy trzymali kciuki, za ich sukces…
Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji BICIA REKORDU otrzymali apteczki pierwszej pomocy ufundowane przez Fundację WOŚP.
9 października 2015 r.
Dnia 9 października 2015r naszą szkołę odwiedziła grupa młodzieży wraz z wychowawcami z Nicolaus-Kistner-Gymnasium w Mosbach. Uczniowie ci brali udział w wymianie polsko-niemieckiej z Gimnazjum nr 5 w Lesznie.
Na zaproszenie p. Dyrektor Małgorzaty Adamczewskiej grupa z Niemiec odwiedziła Szkołę Podstawową w Wilkowicach oraz Oddział Przedszkolny, działający przy szkole.
Przedszkolaki pod okiem wychowawcy p. Agaty Matuszczak przygotowały krótką część artystyczną, która zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy .
Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali swoje pierwsze umiejętności językowe, śpiewając w języku niemieckim.
Dziewczynki z klas IV-VI zatańczyły dla gości.
Po części artystycznej uczniowie NKG Mosbach udali się na mały poczęstunek, przygotowany przez Oddział Przedszkolny w Wilkowicach.
Gimnazjaliści z Mosbach na pamiątkę spotkania otrzymali upominki z Gminy Lipno oraz słodycze od przedszkolaków.
Wizyta wywarła na wszystkich ogromne wrażenie i była dla wielu nowym, ciekawym doświadczeniem.
Vielen Dank!!!!
6 października 2015 r.
Uczniowie klasy IV byli 6 października na wycieczce rowerowej w pobliskim lesie.
Przygody związane ze spadającymi łańcuchami nie ominęły nas. Byli z nami rodzice. Pan Maciej Gabała tata Jakuba dowodził grupą ,a dziadek Martyny Pan Konieczny wraz z mamą Eweliny Panią Anną Hanusek ratowali sytuację. Pani Wiesława Świtała czuwała z apteczką i była pomocna ,gdy nagle doszło do rowerowej kolizji.
Uczniowie zobaczyli urocze miejsca w lesie . Odpoczywali w pięknym miejscu ,w którym to Nadleśnictwo z Włoszakowic prezentuje piękne plansze dotyczące leśnego świata roślin i zwierząt .
Pogoda nam dopisała - był to jeden z ostatnich ciepłych październikowych dni.
30 września 2015 r
Dziewczyny zorganizowały MECZ i tańczyły podczas gry ,a chłopcy rozegrali taki rzeczywiście MECZ ,ze wszyscy opuszczali boisko zadowoleni. Była drużyna zwycięzców i pokonana ,ale to nie było ważne. Najważniejsze było to ,że wszyscy się dobrze bawili. Młodsze koleżanki i koledzy dopingowali okrzykami.
Dwie grupy dziewczyn tańczyły przy murawie -w pięknych strojach z pomponami !
Pani Arleta Zalewska mistrzowsko sędziowała!
Kapitanowie drużyn tak dobrali swoje zespoły ,że nikt z uwagi na wiek ,czy gorsze umiejętności piłkarskie nie czuł się źle na boisku. Mecz okazał się rzeczywiście Wielkim Meczem tak jak to został nazwany przez dziewczyny .
28 września 2015r.
Tegoroczne międzyszkolne zmagania sportowe zainaugurowały zawody zorganizowane w naszej szkole. W Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych w biegach przełajowych wzięli udział uczniowie klas IV- VI z Lipna, Goniembic i oczywiście z Wilkowic.
Młodzi biegacze z klas V i VI mieli do pokonania dystans 1000 m, a czwartoklasiści 500 m. Trasa wiodła ścieżkami Parku, a piękna słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom.
Największy sukces osiągnęli:
Kacper Domagała – I miejsce w kategorii chłopców kl. VI
Patrycja Ratajszczak – I miejsce w kategorii dziewcząt kl. V
Aleksandra Linke – II miejsce w kategorii dziewcząt kl. V
Houcine Baccari – III miejsce w kategorii chłopców kl. VI
Kacper Sworacki - III miejsce w kategorii chłopców kl. V
Zwyciężyli jednak wszyscy, którzy stanęli na starcie i pokonując własną słabość i zmęczenie dotarli do mety.
25 września 2015 roku
25.09.2015 roku w piątek obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Matematyki.
Uczniowie klas IV-VI ozdobili korytarze szkoły oraz drzwi do klas planszami z działaniami TABLICZKI MNOŻENIA o odpowiednim stopniu trudności od klasy I do VI. W sali matematycznej na stołach rozłożyli tabliczki mnożenia i różne gry planszowe dotyczące mnożenia i dzielenia ,wśród nich były też matematyczne puzzle. Na korytarzu uczniowie mogli ćwiczyć znajomość TABLICZKI MNOŻENIA i utrwalać swoją wiedzę, ponieważ rozwieszone zostały różne zabawy. Bawili się wykonanymi własnoręcznie w latach poprzednich pomocami do nauki TABLICZKI MNOŻENIA.
W piątek uczyli się bawiąc w pracowni komputerowej oraz w sali matematycznej. Uczniowie poznali strony internetowe ,z których mogą korzystać nie tylko w szkole .Rozgrywali mecze matematyczne ,podczas których ważna była nie tylko znajomość TABLICZKI MNOŻENIA ,ale szybkość i czas udzielanej odpowiedzi .
Matematyczne ZOO spodobało się wszystkim uczniom i po zajęciach zapewniali, że będą chętniej uczyć się i zapamiętywać trudne do tej pory różne działania.
Wiesława Świtała.
18 września 2015r.
Jak co roku wzięliśmy udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”. W Polsce przebiegała ona w tym roku pod hasłem „Wyprawa – poprawa”. Udaliśmy się więc do Parku i wyzbieraliśmy wszystkie śmieci. Mamy nadzieję, że poprawa czystości tego miejsca będzie trwała jak najdłużej.
Naszą „wyprawę” poprzedziły zajęcia w szkole tematycznie związane z kampanią – śpiewaliśmy piosenki, rozwiązywaliśmy krzyżówki i zadania, rysowaliśmy i układaliśmy hasła.
14 września 2015 r.
14 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego
Kandydaci przedstawili swój program w postaci plakatów i informacji ,które zostały wyeksponowane na gazetce Samorządu Szkoły.
Przedstawiciele z Klas I-III byli obserwatorami ,a nowe trójki klasowe IV-VI dokonywały wyboru. Wybory odbywały się w obecności Dyrektora Szkoły Pani Małgorzaty Adamczewskiej i opiekunów Samorządu Szkoły Pani Arlety Zalewskiej i Wiesławy Świtały.
Przewodniczącą Szkoły została Natalia Samol z klasy VI ,a jej zastępcą Marcelina Cygler z klasy VI.
Poczet Sztandarowy :
Marta Kusik kl.VI
Letycja Pietrowiak kl.VI
Jakub Cichoszewski kl.VI
Nowy Samorząd Szkolny rozpoczął pracę nad planem pracy na nowy rok szkolny i będzie realizował swoje zamierzenia.
Opiekunowie Samorządu Szkolnego
Arleta Zalewska
Edyta Kaźmierska
Wiesława Świtała
14 września 2015 r.
W poniedziałek 14 września 2014r. odwiedziły uczniów klas pierwszych, drugich, trzeciej i czwartej nauczycielki tańca Niepublicznej Placówki Oświatowo – Wychowawczej Hajdasz. Uczniowie wzięli udział w lekcji pokazowej, której celem było zachęcenie ich do udziału w zajęciach tanecznych. Zajęcia będą odbywać się w naszej szkole po lekcjach. Celem zajęć jest nauka tańców, uczenie poprzez zabawę zasad dobrego zachowania, które owocują w dorosłym życiu kulturą bycia i umiejętnością zachowania się w każdej sytuacji.
12 września 2015r.
Aktywnie – sportowo spędzili sobotę 12 września uczniowie, którzy pojechali na „ XXII bieg olimpijski” do Racotu. Jak co roku, impreza rozpoczęła się ceremoniałem z udziałem byłych polskich olimpijczyków. Przy dźwiękach hymnu olimpijskiego wciągnięto flagi na maszty, rozpalony został olimpijski znicz.
Leśno – polną, pięciokilometrową, trasę można było pokonać biegiem lub maszerując z kijkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i uczestniczyli w losowaniu 22 rowerów i innych nagród. W tym roku nie dopisało nam szczęście w loterii, ale spróbujemy za rok! Na pewno wygraliśmy zdrowie i miło spędzony czas.
01 września 2015 r.
Jak co roku 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Choć pogoda zachęcała raczej do plażowania niż zakładania tornistra na plecy, uśmiechnięci uczniowie stawili się w szkole. W tym roku w placówce w Wilkowicach pierwszy dzień września wyglądał nieco inaczej, ponieważ pracę na stanowisku dyrektora zakończyła pani Dorota Urbańczak, a nową kartę historii szkoły zaczęła zapisywać pani Małgorzata Adamczewska, która będzie zarządzać placówką przez kolejne pięć lat. Z tej okazji na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przybył wójt Gminy Lipno, pan Jacek Karmińki wraz z przewodniczącym Rady Gminy, panem Andrzejem Michalskim. Goście podziękowali pani Dorocie Urbańczak oraz pani Bernadecie Jędrzejewskiej (dyrektor Szkoły Podstawowej w Górce Duchownej, która zakończyła swoją działalność) za wieloletnią wzorową współpracę, wręczając paniom bukiety kwiatów. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego uświetniła wspaniałym występem artystycznym klasa III z wychowawcą, panią Dorotą Urbańczak.